W dzisiejszym artykule krok po kroku wyjaśniamy Ci

-Czym jest Rachunkowość zarządcza?

-Czym jest Rachunkowość finansowa?

-Czym jest Rachunkowość podatkowa?

-Oraz jakie są różnice i jak można to wykorzystać w swoim biznesie?

Dowiesz się również w jaki sposób firma Analitco będzie w stanie wdrożyć do Twojego biznesu raporty wspierające rachunkowość zarządczą oraz jakie korzyści to za sobą niesie.

A apropo rachunkowości to wiesz, jak jeden przedsiębiorca stracił dziesiątki tysięcy złotych na dopłatach kurierski?

-Nie?

Tutaj masz link, żeby to nadrobić: 

WYJAŚNIENIE

Bardzo często przedsiębiorcy mylą ze sobą poniższe formuły lub nawet nie znają ich znaczeń. Są to niezbędne definicje, które każdy powinien znać.

Zacznijmy jednak od suchych faktów, żeby bardziej zrozumieć o czym dokładnie dziś będziemy pisać.

Rachunkowość zarządcza –

niekiedy określana również mianem rachunkowości menedżerskiej stanowi obok rachunkowości finansowej i rachunkowości podatkowej jeden z elementarnych członów rachunkowości. Rachunkowość zarządcza zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem oraz analizą informacji gospodarczych w celu ułatwienia procesu podejmowania decyzji zarządczych, oraz kontroli ich realizacji.

Rachunkowość finansowa-

jest systemem gromadzenia i przetwarzania informacji o stanach i procesach, które kształtują majątek przedsiębiorstwa. Wykorzystuje specyficzne metody, formy, rozwiązania organizacyjne i techniczne umożliwiające rejestrację zmian i stanu majątku jednostki, źródeł jego finansowania, dokonanych operacji gospodarczych oraz procesów kształtujących wyniki finansowe.

Rachunkowość podatkowa –

dotyczy ewidencji gospodarczej, która wynika z uregulowań prawa podatkowego i jego wpływu na księgi rachunkowe prowadzone zgodnie z prawem bilansowym. Zajmuje się kalkulowaniem i ewidencjonowaniem podatków, a także operacjamigospodarczymi potrzebnymi do ustalenia dochodów i obciążeń podatkowych związanych z działalności gospodarczej. Jej odbiorcą jest urząd skarbowy, a podmiotami są osoby fizyczne i spółki cywilne.

KORZYŚCI

Raporty firmy Analitico mogą być bardzo przydatnym narzędziem dla biznesu, ponieważ umożliwiają one śledzenie i analizowanie danych dotyczących różnych aspektów działalności firmy. Dzięki temu możliwe jest lepsze zrozumienie tego, co dzieje się w firmie, co pozwala na podjęcie bardziej trafnych decyzji biznesowych.

Wdrożenie rozwiązań Business Intelligence w swojej firmie to najprostsza forma prowadzenia rachunkowości zarządczej do Twojego biznesu.

Po wdrożeniu naszego raportu do swojego biznesu możesz uzyskać następujące korzyści:

1. Pełniejszy obraz sytuacji przedsiębiorstwa: Rachunkowość zarządcza zbiera i analizuje szereg danych, które pomogą lepiej zrozumieć własne przedsiębiorstwo. Pozwala również na lepsze planowanie i podejmowanie decyzji biznesowych.

2. Górujące zarządzanie kosztami: Rachunkowość zarządcza pomaga, lepiej zrozumieć skąd pochodzą pojedyncze koszty w przedsiębiorstwie oraz jak je optymalizować.

3. Motywowanie pracowników: Rachunkowość zarządcza umożliwia tworzenie systemów wynagradzania, co może zwiększyć motywację pracowników do osiągania wyników i efektywniejszej pracy.

4.Lepsze zrozumienie rynku i klientów: Raport firmy Analitico umożliwia śledzenie danych dotyczących sprzedaży i klientów, co pozwala zrozumieć potrzeby i oczekiwania rynku oraz lepsze dostosowywanie oferty do potrzeb klientów.

WDROŻENIE

Firma Analitico oferuje swoim klientom profesjonalne i kompleksowe raporty, które pomogą szczegółowo przeanalizować własne przedsiębiorstwo oraz będą wspierać przy podejmowaniu lepszych decyzji.

Większa świadomość = Silniejszy biznes

Raport Analitico może pomóc firmie w lepszym zrozumieniu swoich mocnych i słabych stron oraz w wykryciu możliwości rozwoju. Może również pomóc w problemach, które mogą mieć wpływ na jej działalność i znalezienie sposobów ich rozwiązań.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zachęcamy do kontaktu: https://analitico.pl/kontakt/

Pamiętaj!

Analizie biznesowa da Ci kompletne informacje odnośnie Twoich finansów, rentowności kosztów i przychodów. Dzięki temu będziesz w stanie jeszcze lepiej i skuteczniej zarządzać swoją firmą poświęcając na to zdecydowanie mniej czasu.

PODSUMOWANIE

Firma Analitico oferuje wsparcie dzięki raportom, które mogą pomóc przedsiębiorstwom w lepszym zarządzaniu ich finansami i biznesem. Nasze rozwiązania pozwalają na weryfikację danych finansowych, co pozwala na dostęp do informacji i usprawnienie działalności.

Wdrożenie naszego raportu może przyczynić się do wielu korzyści, takich jak lepsze zrozumienie mocnych i słabych stron przedsiębiorstwa, wykrycie możliwości rozwoju oraz uwzględnienie reakcji na standardowe warunki rynkowe. Wszystko, co może się przydać do lepszego zarządzania finansami i biznesem.


Co zyskasz?

Więcej pieniędzy – w Twojej firmie

Więcej czasu – dla Ciebie

Więcej możliwości – do rozwoju firmy

-Analitico zacznij podejmować świadome decyzje