Raport
Zakupowy

Czyli droga do podejmowania świadomych decyzji na podstawie faktycznych danych o Twoich klientach, wysyłkach i topowych produktach.

Czy chciałbyś:

Wiedzieć, ile zarabiasz

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, które produkty są rentowne a które nie, widzisz, kiedy powinieneś podnieść ceny oraz w jaki sposób ustawiać odpowiednie promocje.

Umieć zmniejszać koszty

Pomimo ciągłych zmian w opłatach i kolejnych sposobów na zabieranie Ci pieniędzy, jesteś spokojny. Nad analizą kosztów spędzasz kilkanaście minut tygodniowo, podejmując niezwykle trafne i skuteczne decyzje.

Rozumieć, w co inwestować

Nie sugerujesz się zasłyszanymi opiniami innych o problemach rynku, branży i portalu – sam w prosty sposób wyciągasz wnioski i patrzysz, odpoczywając na hamaku przy plaży jak Twoje przychody tylko rosną.

Co teraz Cię przed tym powstrzymuje?

Nieświadome opłaty

Nie analizujesz na co dzień każdej złotówki i nie potrafisz z pełną świadomości powiedzieć, gdzie uciekają Ci twoje pieniądze. Firmy, które miały być partnerami tylko czekają, aby przysłać Ci kolejną fakturę, o wiele większą niż się spodziewałeś.

Nierentowne produkty

Część Twoich produktów sprzedawana jest z niskim bądź zerowym zyskiem. Dostępne narzędzia mówią Ci, ile sprzedajesz i kiedy, ale brakuje Ci najważniejszego – informacji co do tego, ile faktycznie zarabiasz.

Brak wystarczającej ilości czasu

Poprzez mnogość opłat, asortymentu i ciągle zwiększających się kosztów nie jesteś w stanie znaleźć chwili, aby dowiedzieć się, gdzie zmienić ceny i w jaki sposób. Chaos informacyjny i brak jasnych wytycznych co do tego, ile zapłacisz nie pozwala Ci na planowanie i podejmowanie skutecznych decyzji.

A mógłbyś funkcjonować inaczej…

… i przejść na zarządzanie poprzez raporty. Przejść z przypadkowej bieżączki i podejmowania decyzji dopiero wtedy, gdy opłaty już się namnożyły a problem zrobił się tak wielki, że musisz odłożyć czas dla siebie i Twoich bliskich na rzecz szukania, gdzie tracisz pieniądze. Przejść na podejmowanie decyzji w kilka minut, w sposób prosty, świadomy a przede wszystkim niesamowicie skuteczny. Przejść z decyzji odnośnie ustalania cen na podstawie tego co ustawiła konkurencja na ustawianie ich na bazie Twoich faktycznych kosztów i opłat, dzięki czemu wynik finansowy na Twoim koncie będzie stale rósł co miesiąc. Fajne, prawda? Byś to osiągnął, potrzebujesz bardzo przystępnego i praktycznego raportu, który pozwoli Ci podejmować świadome decyzje już w kilka minut.

Dzięki raportowi dowiesz się

  • Jak wygląda struktura Twoich wysyłek – zmierzysz, jak przedstawia się Twoja sprzedaż z podziałem na poszczególne województwa. Dzięki temu będziesz w stanie targetować Twoich klientów z podziałem na lokalizacje.
  • Jakie są Twoje topowe produkty – zanalizujesz wszystkie dobra które sprzedajesz bądź które sprzedawałeś od Tych najchętniej kupowanych, po te najbardziej marżowe. Zagregujesz dane z wszystkich Twoich produktów i zrozumiesz, co jest dla Ciebie najbardziej opłacalne.
  • Jakie są Twoje statystyki doręczeń – zobaczysz, ile pieniędzy tracisz przez braki doręczeń, jakie gabaryty najczęściej wysyłasz oraz którzy kurierzy są najbardziej problematyczni dla Twojego biznesu. Dzięki temu zrozumiesz, jakie usprawnienia i zabezpieczenia powinieneś wprowadzić do swoich systemów, aby ograniczyć ilość strat.
  • Jak wyglądają Twoi klienci – ustalisz w których kanałach sprzedaży kupuje wygrany klient. Sprawdzisz, jak wiele zamówień zostało złożone przez pojedynczego użytkownika. Umożliwi Ci to sprawdzenie, czy kierujesz swój ruch z platform Marketplace na sklepy internetowe oraz którzy klienci są kluczowi dla Twojego biznesu.
  • Jak ma się struktura Twoich produktów – ocenisz, jakie udział w Twojej sprzedaży mają konkretne produkty, ile najczęściej sprzedajesz produktów w ramach jednego zamówienia, oraz zbadasz konkretne ilości sprzedawanych SKU.  Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, w których obszarach Twojego biznesu możesz wprowadzić niezbędne zmiany.

Dlaczego powinieneś dziś kupić ten raport?

Zespół eksperów

Nasi specjaliści od lat działają w e-commerce i dokładnie rozumieją co i w jaki sposób on funkcjonuje. Dzięki temu, przygotowane raporty są praktyczne i dokładne, co oznacza dla Ciebie wymierną korzyść i możliwość natychmiastowego zysku.

Prostota użytkowania

Wystarczy tylko, że otworzysz raport w swojej przeglądarce, a następnie spojrzysz na wyniki – wtedy praktycznie od razu zdecydujesz się co do tego jakie dalsze działania podjąć, by Twoja firma rosła jak na drożdżach.

Zwrot z inwestycji

Za jakiś czas, gdy Twoje dzisiejsze zmartwienia odejdą już do lamusa będziesz już wiedział, że ten zakup nie był tylko zwykłym kosztem, a wyjątkowo trafioną inwestycją. Konkretne dane, zestawiony w odpowiedni sposób dadzą Ci świeże i zdystansowane spojrzenie na Twoją sprzedaż – już jedna decyzja podjęta na podstawie raportu może zwrócić Ci jego koszt z nawiązką.

Nie decyduj teraz – sprawdź demo

Nie kupuj kota w worku. Zobacz, co dokładnie otrzymasz.

Czego będziemy od Ciebie potrzebować?

Eksport danych z Baselinkera

Po zakupie otrzymasz gotowe szablony wydruków, dzięki którym w kilka minut będziesz w stanie wyeksportować odpowiednie dane.

Każdy kolejny dzień zwłoki może oznaczać większe straty i błędy

Twoja sprzedaż w e-commerce działa 24 godziny na dobę a nowe zamówienia pojawiają się codziennie. Każda chwila jest na wagę złota. Dlatego właśnie potrzebujesz tych informacji już teraz. To, jak będą zmieniały się opłaty jest poza naszą kontrolą. Ale to, w jaki sposób na nie zareagujemy, jest już w pełni zależne od nas.

Raport Zakupowy

Kompletna analiza kosztów, opłat i rentowności

N

Sprzedaż z podziałem na województwa

N

Statystyki doręczeń paczek

N

Zestawienie Twoich klientów

N

Topowe produkty

N

Dostęp z każdego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę

N

Cena dotyczy jednego konta Allegro

Opinie naszych klientów

FAQ

Co dokładnie otrzymam?

W ramach zakupu otrzymasz pojedynczy, spersonalizowany raport analizy finansowej Twojego konta Allegro, w postaci zabezpieczonego linku, dostępnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Czy mogę zamówić indywidualny raport?

Tak, oczywiście, możemy przygotować dla Ciebie indywidualny raport dający Ci kompletne Informacje odnośnie wybranej części Twojego biznesu. W celu ustalenia szczegółów skontaktuj się z nami.

Czy muszę podawać dane logowania do mojego konta Allegro?

Nie, w żadnym wypadku. Po zakupie otrzymasz wiadomość z prośbą o konkretne pliki wraz z instrukcją ich uzyskania. Nie musisz podawać nam żadnych haseł dostępu.